یادداشت دکتر شهبازیان :جذب سرمایه‌ مانع از ادامه و استمرار پدیده شوم شهر فروشی از طریق «تراکم‌فروشی و تغییر کاربری و ... » در شهرداری شهریار می‌شود
جذب سرمایه‌ مانع از ادامه و استمرار پدیده شوم شهر فروشی از طریق «تراکم‌فروشی و تغییر کاربری و ... » در شهرداری شهریار می‌شود
جذب سرمایه‌ مانع از ادامه و استمرار پدیده شوم شهر فروشی از طریق «تراکم‌فروشی و تغییر کاربری و ... » در شهرداری شهریار می‌شود
پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر : دکتر شهبازیان عضو شورای اسلامی شهریار با بیان اینکه جذب سرمایه‌ از طریق پروژه های مشارکتی و ایجاد منابع در آمد مستمر از طریق ممیزی املاک و عوارض وصولی ، فرصتی مهّم برای رشد عمرانی شهر شهریار است رفزود :‌ اگر امروز برخی شهرداری‌ها همچنان سرپا هستند به دلیل موضوع تراکم فروشی، شهرفروشی و کمیسیون ماده 100 است که منبع تأمین هزینه‌ها شده‌اند .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر شهریار ، دکتر منصور شهبازیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهریار ، با اشاره به فقدان درآمدهای مستمر شهرداری‌ها اظهار داشت: شهرداری‌ها چاره‌ای جز ایجاد منبع درآمد مستمر و پایدار ندارند، ارزش افزوده که چندین ماه است در حال تزریق به مجموعه شهرداری‌هاست تنها قادر به تأمین هزینه‌های جاری است؛ بنابراین اگر شهرداری بخواهند کارهای عمرانی و به ویژه زیربنایی را به سرانجام برساند لازم است به فکر ایجاد درآمد پایدار باشند .
وی افزود: اگر منابع در آمدی جدید برای شهرداری‌ها فراهم نشود شاهد وجود برخی انحرافات در شهرداری‌ها یعنی همان فروش تراکم و شهرفروشی خواهیم بود که سبب تغییر چهره زیبا شهر می‌شود .
عضو شورای شهر شهریار وصول عوارض ناشی از صدور پروانه ساختمانی و جرائم مآخذه از طریق آرا صادره از کمیسیون ماده صد افزود :‌ تا به‌امروز متأسفانه هیچ منبع درخوری در حوزه ایجاد درآمد پایدار نداشته‌ایم و اگر امروز موضوع جوازها نباشد باید در شهرداری را بست؛ به‌عبارت دیگر اگر امروز برخی شهرداری‌ها همچنان سرپا هستند به‌دلیل موضوع تراکم فروشی، شهرفروشی و کمیسیون ماده 100 است که منبع تأمین هزینه‌ها شده است .
شهبازیان در ادامه با اشاره به امکانات و توانمندی‌های توسعه‌ای شهر شهریار عنوان کرد: شهریار به‌واسطه وجود جمعیت مناسب و همچنین یکی از کریدورهای ارتباطی مهّم در غرب استان تهران و نزدیکی به دو فرودگاه بزرگ کشور از جمله مناطقی است که می‌تواند بازگشت سرمایه خوبی را برای سرمایه‌گذاران فراهم کند، برهمین اساس به دنبال این هستیم که از طریق پروژه‌های مشارکتی توان درآمدهای پایدار شهریار را افزایش دهیم .
وی گفت: سرمایه‌گذار مثل آهو است و اگر فضا را به خوبی برایش فراهم نشود از محلی که می‌خواهد سرمایه‌گذاری کند می‌رود؛ بنابراین اگر بخواهیم سرمایه‌گذار را در منطقه نگه داریم و یا به اینجا بیاوریم لازم است که زیرساخت‌های آن را نیز فراهم کرده و در کنار این زیرساخت‌ها گزینه‌هایی داشته باشیم که این افراد را به آوردن سرمایه به شهریار ترغیب کند .
عضو شورای شهریار اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌هایی که در گذشته انجام شد و همچنان در حال پیگیری است پروژه‌های مشارکتی جانمایی شده‌اند و لازم است به سرعت به سرمنزل مقصود برسند، از طرفی هم در سطح شهر فضای خوبی برای ورود سرمایه‌گذار شکل گرفته است که امیدواریم به خوبی به ثمر بنشیند .
شهبازیان خاطرنشان کرد: با ایجاد فضای مناسب برای حضور سرمایه‌گذار به‌طور حتم هر شهردار برای اقدامات موردنیاز خود دیگر نیازی به فروش تراکم و شهرفروشی ندارند، به ویژه در این برهه از زمان که در موقعیت خاص اقتصادی قرار داریم و جابجایی که در شهرداری‌ها صورت گرفته باید تمام انرژی خود را به دور از هر اختلالی خرج بهبود هرچه بیشتر شرایط کرد؛ چرا که ما نیز به عنوان دستان توانمند مدیریت شهری در کنار او هستیم تا هر چه بیشتر خدمات برای مردم فراهم شود .

تاریخ:
1397/06/21
تعداد بازدید:
5989
منبع:
Powered by DorsaPortal